Lumea teadaolevad aeg-ajalt esinevad kõrvaltoimed on järgmised.
Turse (ödeem) – turse karvanääpsude ümber ilmneb töödeldud piirkonnas kühmukestena, millega mõnikord kaasneb punetus. See reaktsioon taandub tavaliselt mõne tunni jooksul, kuid võib kesta kuni 1 nädala. Võite piirkonda külmakotiga jahutada.
Naha kuivus – nahk tundub töödeldud piirkonnas kare ja ketendav. See reaktsioon kestab tavaliselt 1 päeva kuni 1 kuu. Võite töödeldud piirkonnale panna lõhnavaba kehaniisutajat.
Põletused ja villid – ulatuslik nahapunetus, turse ja võimalikud villid, millega kaasneb valu. Need reaktsioonid võivad kesta 1 päeva kuni 1 kuu ja võivad vajada meditsiinilist ravi või ravimeid. Soovitame konsulteerida arstiga. Oodake järgmise töötlemisega, kuni nahk on täielikult paranenud. Veenduge, et kasutaksite järgmiste töötlemiskordade jaoks väiksema intensiivsusega valguskiirgust.
Pindmine koorik – selgelt eristuv pruunikas ja koorikjas piirkond, mis võib esineda tumedamate nahatoonide korral. Need reaktsioonid võivad kesta 1 päeva kuni 1 kuu ja võivad vajada meditsiinilist ravi või ravimeid. Soovitame konsulteerida arstiga. Oodake järgmise töötlemisega, kuni nahk on täielikult paranenud. Veenduge, et kasutaksite järgmiste töötlemiskordade jaoks väiksema intensiivsusega valguskiirgust.
Follikuliit – karvanääpsude turse ja punetus, millega kaasneb sügelus ja/või pustuli moodustumine. Follikuliit võib vajada meditsiinilist ravi või ravimeid. Soovitame konsulteerida arstiga. Follikuliit võib kesta mitu päeva kuni mitu nädalat. Oodake järgmise töötlemisega, kuni nahk on täielikult paranenud.
Veenduge, et kasutaksite enne töötlemist raseerimiseks puhast lõiketera.
Pigmentatsiooni muutused / naha värvuse muutus – töödeldud piirkonna nahk on ümbritsevast nahast tumedam või heledam. See reaktsioon kestab tavaliselt mitu nädalat ja harvadel juhtudel kuni aasta. Ärge töödelge pigmentatsiooni muutuste / naha värvuse muutustega piirkondi enne, kui naha normaalne toon on taastunud. Veenduge, et kasutaksite järgmiste töötlemiskordade jaoks väiksema intensiivsusega valguskiirgust.
Nahainfektsioon – ilmneb põletikulise nahana. See on sekundaarne toime, mis võib tekkida pärast nahapõletust või muid vigastusi. Nahainfektsioon vajab meditsiinilist ravi või ravimeid. Soovitame konsulteerida arstiga. Ärge töödelge nahainfektsiooniga piirkonda.
Armistumine – arm võib tekkida sekundaarse efektina pärast põletust või nahainfektsiooni. Oluline on konsulteerida arstiga, kui teil on põletus või follikuliit, et vältida armi tekkimist. Ärge töödelge armkoega piirkonda.
Herpese puhang – väikesed villid või avatud haavandid, tavaliselt huulte või suguelundite lähedal, tekivad
Herpes Simplexi viirusega nakatunud kasutajatel. Haiguspuhang kestab tavaliselt mitu päeva kuni mitu nädalat ja seda saab lühendada, võttes viirusevastaseid ravimeid, mille arst on määranud.
Peavalu ja järelkujutised – tundlikel inimestel võib tekkida peavalu või järelkujutised, kui valgussähvatus jõuab silma. Need reaktsioonid kestavad tavaliselt mõnest minutist mitme tunnini.
Nende vältimiseks kasutage Lumeat kindlasti hästivalgustatud ruumis ja vajutage seade enne valgusimpulssi tugevasti vastu nahka.
Suurenenud karvakasv – karvade eemaldamine intensiivsete valgusimpulsside abil võib mõnedel inimestel põhjustada karvakasvu suurenemist. Ohustatud kehapiirkondade hulka kuuluvad naiste lõuajoon, kael ja põsesarnad ning meeste ülaselg ja õlad. Praeguste andmete põhjal on selle reaktsiooni kõige suuremad riskirühmad Vahemere, Lähis-Ida ja Lõuna-Aasia päritolu naised.