Loomulik ilu on tõeline ilu ning selleks, et end hästi tunda ja hea välja näha, tuleb lihtsalt teada mõningaid kasulikke nippe ning järgida õigeid hoolitsusrituaale.
Siin on 20 nippi, mis aitavad sul saavutada soovitud tulemusi:
Käed vajavad ennekõike võimalikult palju niisutust, eriti külmal perioodil, mil nahk lõheneb kõige kergemini. Kasuta niisutajat pärast kätepesu vähemalt kolm korda päevas. Samuti võid teha valiku kehavõi, kookos- või oliiviõli kasuks. Suvel võid kasutada kergemat kreemi.
Siidpehmete käte jaoks võib õhtuti, vähemalt kaks korda nädalas, segada kreemi hulka paar tilka glütseriini.
Lisaks naha niisutamisele on oluline ka maniküür. Kanna peale küünenahaõli, et vältida nende kuivamist ja proovi loobuda harjumusest neid lõigata, kuna nii võib tekkida infektsioon.
Selleks, et juuksed kiiremini kasvaksid, on kõige olulisem neid võimalikult sageli lõigata. Juukseotsad lõhenevad aja jooksul ja seega aeglustub ka juuste kasv. Samas väldi igapäevast pea pesemist. Pead on soovitatav pesta kaks või mitte rohkem kui kolm korda nädalas. See võimaldab looduslikul rasul tungida karvadesse ja neid niisutada, mis stimuleerib juuksekasvu.
Masseeri peanahka eeterlike õlidega, mis kiirendavad vereringet ja aitavad kaasa juuste kiiremale kasvule. Korda seda protseduuri mitu korda nädalas, kaks või kolm minutit korraga. Võid kasutada lavendli, rosmariini, kookose, jojoba või mandli eeterlikku õli.
Riitsinusõli on tuntud karvakasvu soodustava toime poolest, seega võid seda julgelt kasutada, kui sul on probleeme juuste väljalangemisega.
Külm vesi jätab juuksed läikivaks. Madal temperatuur tõmbab karvajuured kokku, mistõttu püsivad juuksed kauem siidised.
Lisaks spetsiaalsete juuksehooldustoodete, nt mask või palsam, kasutamisele on oluline valida ka õiged seadmed, millega juukseid ilma neid kõrvetamata soengusse seada. Vali kaitseanduriga föön, mis suudab kohandada kuivatustemperatuuri vastavalt juuksetüübile, säilitades samal ajal juuste loomuliku niiskustaseme. Pärast kuivatamist jäävad juuksed niisutatuks ja läikivaks ning kutiikulid on siledad.
9000 series
SenseIQ-ga föön
BHD829/00
8000 Series
SenseIQ-ga juuksesirgendaja
BHS838/00
Huulte kuivamise vältimise saladus on kasutada õlipõhist niisutavat huulepalsamit, kookosvõid, sheavõid või kreemjat huulepulka ning seda eriti talvel, kui need kuivavad sagedamini. Lisaks võid määrida õhtul enne magamaminekut huultele veidi saialillekreemi. Joo nii palju vett kui võimalik ja väldi huulte keelega niisutamist. See harjumus hävitab huulte kaitsekihi, sest sülg sattub huultele.
Tumedate ringidest loomuliku vabanemise saladuse leiad oma köögist. Kata silmad jahutatud kurgiviilude, kartulite või eelnevalt keedetud ja jahutatud rohelise tee, kummeli- või piparmünditee padjakestega ning lase neil mõjuda kümme minutit. Korda seda ravi iga päev või mitu korda nädalas.
Sama tõhusad on mandliõli, roosivesi ja loomulikult võimalikult palju puhkust. Stress ja unepuudus on peamised põhjused, mis põhjustavad tumedate ringide ilmumist silmade alla. Joogatunnid aitavad sul vähendada stressi ning tunda end värske ja puhanuna.
Esiteks on oluline niisutamine, suvisel ajal kõrge päikesekaitsefaktoriga kreemi kasutamine ning puhkus. Lisaks hüaluroonhappega kortsudevastastele kreemidele on vaja kasutada ka niisutavat kreemi, eelistatavalt kookos- või argaaniaõliga.
Õige, antioksüdantiderikas toitumine on vajalik kaitseks vabade radikaalide eest, mis mõjutavad nahka ja soodustavad kortsude teket. Igapäevasest toidust ei tohiks puududa maasikad, mustikad, lehtkapsas, ploomid, granaatõun, artišokid, pekanipähklid, vaarikad ja õunad.
Enne magamaminekut tee oma nahk alati puhtaks ja võta meik maha. Loodusliku abinõuna, mida on lihtne kodus valmistada, võid proovida auruprotseduuri. Vala kuuma veega potti paar tilka eukalüpti eeterlikku õli (see on antibakteriaalse toimega). Aseta pea auru kohale, kata pea rätikuga ja istu nii 10-15 minutit. Seejärel loputa leige veega.
Vistrike tekkimise vältimiseks on oluline hoida oma nahka puhtana. Naha puhastamine seebi ja veega ja loputamine peaks olema osa sinu igapäevasest hooldusrituaalist. Seejärel kanna nahale mittekomedogeenset niisutajat. Komedoonide puhul on kõige tõhusam lahendus kasutada looduslikke näomaske. Sega kokku supilusikatäis mett ja neli-viis tilka sidrunimahla. Kanna segu komedoonidele ja lase mõjuda 20 minutit, seejärel loputa rohke veega maha. Mesi on niisutav ja jätab naha puhtaks ning sametiseks.
Pret melnajiem punktiem visefektīvākais risinājums ir dabiskās sejas maskas. Sajauc ēdamkaroti medus ar četriem līdz pieciem pilieniem citrona sulas. Uzklāj uz vietām ar melnajiem punktiem, atstāj iedarboties 20 minūtes.
Kui soovid proovida looduslikku ravi kodus, pese hambaid kaks korda nädalas söögisoodaga. Valgendava hoolduse mõju võimalikult pikaajaliseks säilitamiseks kasuta elektrilist hambaharja, eelistatavalt spetsiaalse harjapeaga, mis eemaldab pindmised plekid.
Masseeri tselluliidist kahjustatud piirkondi spetsiaalse harjaga. See massaaž stimuleerib vereringet ja lümfiringet ning seda tuleks teha kuivale nahale, tehes ringjaid liigutusi.
Lisaks massaažile võid proovida ka kohvipaksukoorijat. Sega kohvipaks kokku kookosõliga ja masseeri tselluliidiga piirkondi. Korda seda kaks või kolm korda nädalas.
Toitumisel on venitusarmide ennetamisel oluline roll, mistõttu peaksid tarbima C-, D-, E-vitamiini, tsingi- ja valgurikkaid toite, aga ka võimalikult palju vedelikku.
Venitusarmide ravina võid kaks korda päevas määrida neile retinooliga kreemi või masseerida kahjustatud piirkondi rohelise tee õliga. Lisaks venitusarmide ennetamisele aitab roheline tee hoida nahka niisutatuna.
Karvade eemaldamiseks kehalt on erinevaid meetodeid, kuid raseerijat kasutades peaksid teadma, et seda ei tohi kasutada kuival nahal, kuna see ärritab nahka ja võib aja jooksul põhjustada follikuliidi teket. Kasuta alati spetsiaalset raseerimisgeeli.
Tõhus lahendus on karvade eemaldamine IPL seadmega, eriti seetõttu, et see aitab sul pikemaks ajaks vabaneda soovimatutest karvadest mis tahes kehapiirkonnas.
Naha koorimist tuleks teha alles pärast duši all käimist, sest soe vesi avab poorid ja hõlbustab puhastusprotsessi. Kanna koorija nahale ja masseeri seda harja või käsna abil ringjate liigutustega, töödeldes iga piirkonda kaks-kolm minutit. Lisaks pööra suuremat tähelepanu põlvedele ja küünarnukkidele, kus nahk on karedam. Ära unusta kasutada protseduuri lõpus niisutajat.
Looduslikud maskid sobivad ideaalselt naha puhastamiseks ja niisutamiseks. Soovitud efekti saavutamiseks on aga oluline kasutada oma nahatüübile sobivat maski. Näiteks aknele kalduvale nahale soovitatakse maski kaera ja meega, tundlikule nahale aga keedetud porgandiga maski.
Vee joomine on kasulik mitte ainult keha tervisele, vaid oluline ka hea väljanägemise ja enesetunde jaoks. Vesi aitab kehast mürke välja viia ning säilitada naha niiskust ja elastsust. Lisaks aitab see vältida kortsude ja vistrike teket.
Padjapüüri on soovitatav vahetada iga nädal, kuna juustesse kogunev rasv ja tolm kanduvad padjapüürile ning soodustavad vistrike teket.
Pärast vannitoast väljumist on poorid endiselt avatud ja deodoranti peale kandes on oht, et ärritad kaenlaaluste nahka. Oota vähemalt 15 minutit kuni poorid sulguvad.
Foto: Shutterstock un Philips