Allergeenid kodus – lemmikloomade kõõm

Allergeenid kodus - lemmikloomade kõõm

Ja kuidas Philips saab aidata

4 min. lugemist

Meie usume, et alati on võimalus elu paremaks muuta. Seepärast oleme pühendunud terviklike lahenduste loomisele, et parandada õhukvaliteeti kodus. Käesolevas artiklis tutvustame allergeene, mida meie karvased sõbrad levitavad, sh anname näpunäiteid selle kohta, mida saate nende vältimiseks teha.

Mida lemmikloomade kõõm täpsemalt endast kujutab?

Teie immuunsüsteem kaitseb teid võõrsissetungijate eest, nagu bakterid, seened ja viirused, mis võivad põhjustada infektsioone. Kuid allergikute puhul teeb teie immuunsüsteem vea aine osas, mis on enamiku inimeste jaoks tavaliselt ohutu, ja ründab seda. Üks neist ainetest on lemmikloomade kõõmas sisalduvad valgud.

Vaatame lähemalt

Lemmikloomade kõõm koosnevad väikestest, isegi mikroskoopilistest nahatükkidest, mis eralduvad koos lemmikloomade (kassid, koerad, närilised ja linnud) karvkatte ja sulgedega. Need osakesed võivad põhjustada reaktsioone inimestele, kes on nende suhtes allergilised. Siiski pole see ainult teie karvase sõbra nahk, millele mõtlema peate. Süljes, uriinis ja väljaheites leiduvad valgud võivad mõnel inimesel põhjustada allergilisi reaktsioone.

 

Lemmikloomade allergeenid võivad õhku sattuda lemmiklooma paitamisel või kammimisel või tolmu pühkimisel, imemisel või muude majapidamistööde käigus. Ja kuna need on väga kerged ja väikesed, võivad need õhku paiskudes kauaks lendlema jääda[1] .

 

Kas on olemas hüpoallergeenseid kasse?

Kahjuks on vastus eitav, sest hoolimata karvkatte pikkusest, sisaldab kassi sülg, uriin ja kõõm ka allergeene. Mõned kassitõud, nagu Siberi ja Vene sinine, on vähem allergeensed, kuid ei ole olemas tõeliselt hüpoallergeenset kassi.[2][3]

Allergeenid kodus – lemmikloomade kõõm, allergilised faktid

Kas teadsite, et võrreldes koertega on kasside suhtes allergilisi inimesi umbes kaks korda rohkem?[4]

Kuidas ma saan vältida lemmikloomade kõõma?

Lemmikloomade allergeenide mikroskoopiline suurus ja sakiline kuju tähendab, et need võivad kergesti jääda mööbli, voodipesu, riiete ja mitmete koju ja sealt välja viidud esemete külge. Seepärast levibki lemmikloomade kõõm vabalt kodus ja seda võib leida isegi kodudes ja hoonetes, kus pole lemmikloomi. Õnneks leidub meetmeid, mis aitavad seda taltsutada.

 

  • Kasutage filtritega tolmuimejat, mis suudab kinni püüda suure osa kõige väiksematest osakestest, ja puhastage polsterdatud mööbli kõiki pindu vähemalt kaks korda nädalas
  • Peske diivanikatteid iga paari nädala tagant allergiavastase pesuvahendiga
  • Võimaluse korral peske põrandaid sageli kuuma veega – kasulik oleks ka pindade kuivpuhastus
  • Hoidke lemmikloomad magamistoast eemal ja hoidke oma magamistoa uks kindlalt suletuna, et lemmikloomad ei saaks magamistuppa siseneda
  • Viige oma lemmikloom hooldaja juurde või kandke lemmiklooma kammimisel näomaski [5]

 

Philipsi õhupuhastajatel on sisseehitatud täiustatud mitmekihiline filter, mis võimaldab eemaldada 99,97% õhu kaudu levivatest allergeenidest, nagu lemmiklooma kõõm. Kui soovite rohkem teada, kuidas teie ja teie pere saate nautida puhast ja tervislikumat õhku, siis vajutage siia lingile.

 

Tundke hingates erinevust juba täna.

 

[1] www.lung.org/clean-air/at-home/indoor-air-pollutants/pet-dander

[2] www.aafa.org/control-indoor-allergens/

[3] Adrian Morris. ABC OF ALLERGOLOGY. Current Allergy & Clinical Immunology, June 2008 Vol 21, No. 2

[4] B.-M. Bellach. Der Bundes-Gesundheitssurvey 1998. Gesundheitswesen 61 (1999) Sonderheft 2 S55–S56. Robert Koch-Institut, Berlin.

[5] Environmental assessment and exposure control: a practice parameter—furry animals. J. Portnoy et al. / Ann Allergy Asthma Immunol 108 (2012) 223.e1–223.e15

Veel õhukvaliteedi kohta

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Meie saiti saab kõige paremini vaadata Microsoft Edge, Google Chrome või Firefox uusima versiooniga.