Allergeenid kodus – hallitus

Allergeenid kodus: hallitus

Ja kuidas Philips saab aidata

5 min. lugemist

Meie usume, et alati on võimalus elu paremaks muuta. Seetõttu oleme pühendunud terviklike lahenduste loomisele, et parandada koduse õhu kvaliteeti. Selles artiklis vaatleme hallitust, mis on tuntud mitmete terviseprobleemide, sealhulgas allergiate põhjustajana.

Mis siis täpsemalt on hallitus?

Teie immuunsüsteem kaitseb teid võõrsissetungijate eest, nagu bakterid, seened ja viirused, mis võivad põhjustada infektsioone. Kuid allergikute puhul teeb teie immuunsüsteem vea aine osas, mis on enamiku inimeste jaoks tavaliselt ohutu, ja ründab seda. Üks neist ainetest on hallituses sisalduvad valgud.

Vaatame lähemalt

Hallitus ja kopitus on seente liigid ning erinevad taimedest või loomadest oma paljunemise ja kasvamise poolest. Nad toodavad spoore, mis liiguvad läbi õhu – mõned levivad kuiva, tuulise ilmaga, teised aga levivad läbi udu või kaste, kui niiskustase on kõrge. Need spoorid suudavad mõnda aega ka õhus püsida, kuna neid saab kergesti õhuvoolu abil edasi kanda. Mõnedel inimestel võib nende spooride sissehingamisel tekkida allergiline reaktsioon. Kuigi hallitusetüüpe on palju, põhjustab vaid mõni tosin allergilisi reaktsioone. [1]

 

Mis on hallitusetüübid ja millal need esinevad?

 

1. Välishallitus

Hooaeg: kõrghooaeg hilissuvel ja kogu sügise ajal lehtede ja muude biomaterjalide lagunemise tulemusena

 

2. Sisehallitus

Hooaeg: aastaringne, kuid võib kõikuda sõltuvalt kodusest niiskustasemest ja on rohkem levinud välishallituse kõrghooajal.[1] 99,97% õhu kaudu levivatest allergeenidest on võimalik eemaldada meie tipptasemel puhastussüsteemide mitmekihilisi filtreid läbivast õhust.

 

Aga kuidas ma saan hallitust vältida?

Spooride vältimine õues võib olla keeruline, kuid õnneks on mõned võimalused selle kasvu piiramiseks siseruumides. Järgmisena on toodud mõned näpunäited.

  • Kontrollige regulaarselt mööbli ja radiaatorite taga olevaid seinu, et neil poleks hallituseplekke. Laske õhul ringelda, hoides esemed seinast eemal
  • Asendage kõik hallitusseente kasvuga seotud esemed, nt tapeet või dušikardinad
  • Parandage lekkivad torud valamu all ja keldris
  • Ventilatsiooni tagamiseks avage regulaarselt aknad või tuulutusavad
  • Kasutage köögis/vannitoas ventilaatorit aurude ja liigse niiskuse eemaldamiseks ning puhastage seda korrapäraselt
  • Hallitusseente kasvu vältimiseks pühkige kõiki pindu niiske lapiga kord nädalas ja kuivatage märgasid pindu pärast duši alt tulekut
  • Pange kaaned pannidele, et vältida õhuniiskuse suurenemist ja/või külmadele pindadele (nt akendele ja seintele) kogunevat kondensatsiooni, mis võib soodustada hallitusseente kasvu
  • Hoidke niiskustase madal, vältides rätikute kuivatamist radiaatoril või selle kohal. Selle asemel pange need õues pesunöörile või -restile või väljundtoruga kuivatisse.
  • Kaaluge õhukuivati kasutamist, et hoida niiskuse tase vahemikus 40–50%
  • Remonti tehes kasutage hallitusevastast seinavärvi[2][3]

 

Philipsi õhupuhastajatel on sisseehitatud täiustatud mitmekihiline filter, mis võimaldab eemaldada 99,97% õhu kaudu levivatest allergeenidest, nagu hallitus. Kui soovite rohkem teada, kuidas teie ja teie pere saate nautida puhast ja tervislikumat õhku, siis vajutage siia lingile.

 

Tundke hingates erinevust juba täna.

 

[1] patients.eaaci.org/mould/

[2] www.ecarf.org/en/how-can-i-prevent-mould-growth-in-my-home/

[3] www.webmd.com/allergies/winter-allergies?page=2

Veel õhukvaliteedi kohta

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Meie saiti saab kõige paremini vaadata Microsoft Edge, Google Chrome või Firefox uusima versiooniga.